Oświetlenie łazienki

Dekorując łazienkę powinniśmy zwrócić uwagę na jej oświetlenie, a szczególnie na miejsca, które będą najczęściej używane. Dobre oświetlenie łazienki ma wielki wpływ na jej późniejszy wygląd i charakter.

Dobre oświetlenie jest szczególnie ważne w odniesieniu do miejsc i rzeczy, których będziemy używać najczęściej. Otoczenie łazienki jest związane z naszymi codziennymi potrzebami, więc powinniśmy mieć na uwadze czystość poszczególnych miejsc. Najlepszym i najłatwiejszym sposobem jest trzymanie większości rzeczy w szafkach i wyjmowanie ich tylko przy użyciu. Ułatwi nam to np. sprzątanie i mycie podłogi. Jeżeli twoja łazienka jest wystarczająco duża to nie musisz się o to martwić, gdyż na wszystko znajdzie się miejsce.

Jeżeli natomiast masz małą łazienkę najważniejsze jest rozsądne rozmieszczenie w niej potrzebnych rzeczy, bez umieszczania zbędnych gadżetów, które tylko uczynią ją jeszcze mniejszą. W takim rodzaju łazienek powinieneś dobrze wykorzystać dostępne pułki i szafki aby zmieściło się w nich jak najwięcej naszych rzeczy. Nie ustawiaj w niej również przyrządów, które równie dobrze mogą stać w innym miejscu, jak odkurzacz czy deska do prasowania.

W większości małych łazienek dużo lepszym wyjściem jest zamontowanie prysznica zamiast wstawiania wanny, dzięki czemu zaoszczędzisz trochę dodatkowego miejsca. Jeżeli masz dwie umywalki to najlepiej jest się pozbyć jednej i zrobić więcej miejsca na toaletę. Nie musisz martwić się mocniejszym oświetleniem łazienki – dobrze dobrane źródło światła może z twojej  łazienki stworzyć dość przestronne pomieszczenie. Jasne oświetlenie łazienki będzie ponadto wpływać pozytywnie na twój nastrój, szczególnie w mgliste i pochmurne dni.

Jeżeli chodzi o wygląd i funkcjonalność – jedną z najważniejszych rzeczy w łazience jest zlew. Tak naprawdę to dopiero po zamontowaniu zlewu powinniśmy zaczynać aranżacje łazienki. Powinniśmy go umieścić w takim miejscu, aby nie przeszkadzał w przemieszczaniu się, oraz aby nie był przy samych drzwiach. Zazwyczaj nad zlewem zamontowane jest lustro, które poza swoją funkcjonalnością tworzy wrażenie większej przestrzeni w łazience.

Jeżeli nie możesz się zdecydować wybierając odpowiednie lustro, kup takie, które dodatkowo ma w zestawie dwie lampy. Nie dość, że wygląda o wiele lepiej to jednocześnie dodatkowe światło pozwoli np. stworzyć lepszy makijaż.

Osoby, które odwiedziły tą stronę, znalazły ją szukając:

  • aranżacje małej łazienki (92)
  • oświetlenie łazienki (21)
  • oświetlenie (10)
  • Oświetlenie Łazienek (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>